Opraváři se seznámili s moderní technikou

Opraváři se seznámili s moderní zemědělskou technikou

Společnost P & L s.r.o. pořádala ve dnech 17.5. - 20.5. 2022 jako náhradu za účast na veletrhu TECHAGRO akci s názvem Výstavní dny. Na největším středisku v srdci ČR ve Velkém Meziříčí nachystali spoustu strojů, zajímavých informací, jídla a pití a skvělé nálady a pozvali odbornou zemědělskou veřejnost. My jsme se této akce zúčastnili se studenty druhého ročníku učebního oboru Opravář zemědělských strojů.

Studenti se seznámili a moderními trendy v zemědělské prvovýrobě, prohlédli si více než stovku strojů nejrůznějších značek z oblasti zemědělské, lesnické, komunální, dopravní a manipulační techniky. A všichni samozřejmě využili příležitosti a vyzkoušeli si jízdu v traktorech Deutz-Fahr s výkonem převyšujícím 250 koňských sil, traktorech značky Kubota a Kioti a bavili se i při práci s kloubovými nakladači MultiOne.

Součástí programu bylo i předvedení lesnické techniky a ukázka práce štípače zn. Palax, který s minimem vynaložené práce nařeže klády na špalky, které následně rozštípe a uloží do kontejneru.

Celou akci hodnotíme velmi pozitivně, jelikož jsme rádi, že můžeme našim studentům zprostředkovat seznámení se zemědělskou technikou a dalšími moderními stroji, se kterými se následně setkají ve své praxi. A možnost řízení silných traktorů a další techniky jejich vztah k vybranému oboru jen posílila. Na podzim na tuto akci naváže i polní den u Prostějova, kde budou probíhat ukázky polních prací a my se opět pojedeme se studenty podívat.

Mgr. Bronislav Koňařík, učitel odborných předmětů