Učební obor

Opravář zemědělských strojů

Naučíme tě ručnímu a strojnímu obrábění kovů, opravám osobních a nákladních automobilů a traktorů.

Kód oboru
41-55-H/01
Stupeň vzdělání
střední vzdělání s výučním listem
Délka studia
3 roky
Forma studia
denní studium
Způsob ukončení a certifikace
závěrečná zkouška, výuční list, vysvědčení o závěrečné zkoušce

Co říkají naši absolventi

Co budu po vyučení znát a umět

„Absolvent bude umět provádět vlastní opravy, výrobu a renovaci součástí, údržbu a seřizování strojů a zařízení, bude připraven hodnotit provozní spolehlivost zemědělské techniky a motorových vozidel pomocí diagnostických zařízení. Žáci se naučí pracovat s technickou dokumentací, a to nejen formami grafické komunikace (technické výkresy, normy, dokumentace ke strojům apod.), ale i využíváním počítačových aplikací při opravárenské činnosti, volit a používat pro ni vhodné materiály a technologické postupy výroby (včetně výroby zemědělských produktů) a oprav. V rámci výuky získají bezplatně: řidičský průkaz skupiny T, B, C (nákladní automobil), svářečský průkaz (svařování elektrickým obloukem, řezání kyslíkem i oprávnění pro svařování v ochranné atmosféře CO2).“

Jaké bude mé uplatnění?

„Absolvent najde uplatnění v procesu se zaměřením na kovovýrobu, opravy automobilů a jiných strojních zařízení. Získáním řidičských oprávnění skupiny B, C a T se mohou uplatnit jako řidiči osobních a nákladních automobilů a po rozšíření na sk. E i jako řidiči kamionů. Šířka profilu umožňuje jejich uplatnění i v příbuzných strojírenských provozech, lesním hospodářství, dopravě, stavebnictví apod. při opravárenské činnosti. Mohou se uplatnit také při samostatném podnikání v oblasti opravárenství a servisních služeb pro využívání strojů a zařízení v zemědělství a motorových vozidel. Absolvent má možnost dodělat si maturitu v nástavbovém studiu. Tento obor můžeš studovat na Gymnáziu a Střední odborné škole v Rýmařově, www.gymsosrym.cz a na Střední odborné škole v Bruntále, www.sosbruntal.cz.“

s těmi nejpovolanějšími

Máš zájem u nás studovat?

Zanech nám kontakt a my se ti ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.