Nabídka vzdělávacích oborů a kritéria přijímacího řízení pro rok 2024/2025:

Gymnázium (osmileté) 79-41-K/81
Maturitní obor je určen pro žáky 5. tříd základních škol, kteří mají studijní předpoklady a chtějí efektivně využít poslední čtyři roky základního vzdělávání v kolektivu podobně smýšlejících spolužáků.
        Kritéria přijímacího řízení 79-41-K/81

Gymnázium (čtyřleté) 79-41-K/41
Maturitní obor je určen pro žáky 9. tříd základních škol, kteří se chtějí dále vzdělávat a chystají se po absolvování střední školy dále rozvíjet na některém z vyšších stupňů vzdělávání. Gymnázium je nejlepší možnou přípravou na vysokoškolské studium přírodovědných, technických i humanitních oborů.
        Kritéria přijímacího řízení 79-41-K/41

Masér sportovní a rekondiční 69-41-L/02
Maturitní obor je určen pro žáky 9. tříd.  Zaměřuje se na Masérství a fitness nebo Masérství a wellness. Žáci se naučí provádět vhodný druh masáže v souladu s požadavky klienta a jeho aktuálním zdravotním stavem, obsluhovat přístrojové vybavení provozovny a vhodně používat masážní přípravky.
        Kritéria přijímacího řízení 69-41-L/02

Opravář zemědělských strojů 41-55-H/01
Tříletý učební obor s možností získání řidičského oprávnění skupiny B, C, T a svářečských průkazů elektrickým obloukem a v ochranné atmosféře CO2. Po vyučení se mohou uplatnit při samostatném podnikání v oblasti opravárenství, servisních služeb, kovovýrobě a zemědělství.
         Kritéria přijímacího řízení 41-55-H/01

Kuchař-číšník 65-51-H/01
Tříletý učební obor zakončený závěrečnou zkouškou. Žáci ovládají výrobu běžného sortimentu jídel teplé a studené kuchyně, včetně dietních pokrmů, moučníků a nápojů. Umí servis pokrmů a nápojů a jsou schopni připravit slavnostní hostiny. Během studia mají možnost absolvovat koktejlový a baristický kurz a získat certifikáty.
         Kritéria přijímacího řízení 65-51-H/01

Aktuální informace jsou už nyní zde: https://www.prihlaskynastredni.cz

Krabička první pomoci v průběhu přijímaček

KPP-v-prubehu-prijimacek.pdf

Důležité informace

Podání přihlášky ke studiu:

Všem uchazečům již byly zaslány pozvánky k přijímacímu řízení a jednotné zkoušce včetně termínů.

Termíny:

• Odevzdání přihlášky pro první kolo do 1. března 2023 – vyřizuje studijní oddělení.
  • Jednotná přijímací zkouška do oborů Gymnázium čtyřleté a Masér sportovní a rekondiční proběhne v termínech 13. a 14. dubna 2023.
  • Jednotná přijímací zkouška do oboru Gymnázium osmileté proběhne v termínech 17. a 18. dubna 2023.
  • Přijímací řízení do oborů Opravář zemědělských strojů a Kuchař - číšník proběhne 24. dubna 2023.

Stipendia

Nabízíme možnost získat krajská stipendia na podporu oborů v okrajových lokalitách kraje od 1. 9. 2020:

• motivační stipendium 700,-Kč každý měsíc
  • prospěchové stipendium ve výši až 5000,-Kč za pololetí