Maturitní obor

Čtyřleté gymnázium

Získáš široké všeobecné vzdělání, které se formou volitelných předmětů vyhraňuje v humanitní nebo přírodovědnou větev.

Kód oboru
79-41-K/41
Forma studia
denní studium
Délka studia
4 roky
Stupeň vzdělání
střední vzdělání s maturitní zkouškou
Přijímací zkoušky
jednotná přijímací zkouška

Co říkají naši absolventi

Pro koho je obor určen?

„Maturitní obor je určen pro žáky 9. tříd základních škol, kteří se chtějí dále vzdělávat a chystají se po absolvování střední školy dále rozvíjet na některém z vyšších stupňů vzdělávání. Gymnázium je nejlepší možnou přípravou na vysokoškolské studium přírodovědných, technických i humanitních oborů.“

Na co mě studium připraví?

„Žáci jsou po absolvování vybaveni znalostmi, které výrazně převyšují požadavky na střední vzdělání v oblastech, jež si zvolí formou volitelných předmětů během studia. Jsou tak připraveni ke studiu na VŠ dle svého výběru.“

Výuka cizího jazyka

„Každý žák je schopen komunikovat ve dvou cizích jazycích. Prvním je jazyk anglický, hlavní cizí jazyk, který je povinný pro všechny studenty. Výběr dalšího cizího jazyka je realizovaný dle zájmu studenta a možností školy.“

Jak to u nás vypadá?

Máš zájem u nás studovat?

Zanech nám kontakt a my se ti ozveme.

Kliknutím tlačítko "Poslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Formulář je chráněn službou reCAPTCHA od společnosti Google.