Barmanská soutěž žáků

Barmanská soutěž žáků Gymnázia a Střední odborné školy Rýmařov

Poprvé jsme se účastnili soutěže v míchání teplých nápojů ve Slavkově u Brna, zaštítěné Českou barmanskou asociací dne 10.11.2022, v kategorii Fancy Coctail – Hot Drink.

Vybraní byli žáci 2 KČ Denisa Mamulová a Tomáš Rakita. Připravili nápoj, který dle pravidel musel obsahovat karibský rum Black Stamp. S přípravou jim pomáhaly učitelky odborného výcviku.  Přes nulové zkušenosti s mícháním nápojů soutěž velmi dobře zvládli, odvezli si diplom, hodnotné ceny a spoustu nových zkušeností.         

Další akce, které se naše škola zúčastnila, byla dne 1.3.2023 koktejlová soutěž, kterou pořádala Střední škola hotelová a služeb Kroměříž ve spolupráci s Českou barmanskou asociací. Probíhala v těchto kategoriích: „Junior Cocktail Competition“, „Fancy Cocktail“ a „Classic Cocktail“.

Vzájemně jsme si poměřili své dovednosti se studenty hotelových a gastronomických škol. Soutěžní klání bylo napínavé a hodně zajímavé. Porota měla nelehký úkol. Udělovala body za techniku práce, celkové provedení nápoje a za jakost připraveného nápoje.

Soutěžící představili své vlastní receptury.  Naši školu reprezentovali opět Denisa s nápojem DENIFISTO a Tomáš  s nápojem ATIKARO. Technicky naši žáci míchání zvládli velmi dobře a odnesli si další cenné zkušenosti. Předvedli pohotovost při přípravě nápojů v časové relaci určeného nápoje. Atmosféra a organizace celé soutěže byla výborná a těšíme se na další.

×