Tříměsíční stáž v zahraničí

Žákyně prvního a druhého ročníku se zúčastnily dlouhodobé zahraniční mobility.

Celé tři měsíce strávily v malebné krajině Zemplínské Šíravy, ve čtyřhvězdičkovém hotelu Glamour, kde se zdokonalovaly v dovednostech jako servis vína, příprava a servis slovenské kuchyně a v neposlední řadě i přípravy míchaných nápojů. Ve volném čase objevovaly krásy tamní přírody a seznamovaly se s kulturou dané země.

Vyzkoušely si, jaké je to obsluhovat a pracovat v cizojazyčném prostředí, které je i kulturně odlišné. Pracovaly v plné turistické sezóně, kdy byla kapacita hotelu zcela obsazena. Účastnily se velkých svateb a školení, se kterými se během studia na škole nemají možnost setkat. Vyzkoušely si i práci při zahradních oslavách.

Celý projekt byl financován v programu Erasmus+ a kromě výdajů spojených s ubytováním, dopravou a pojištěním, dostaly žákyně i kapesné a během pracovní stáže si mohly finance i přivydělat směnami navíc, či ve dnech volna.

Hotel Glamour, který byl přijímací organizací, s naší školou již spolupracoval na krátkodobé mobilitě – 3týdenním projektu a stejně jako tehdy byli zaměstnanci s našimi žákyněmi spokojeni.

Děkujeme stážistkám za vzornou reprezentaci naší školy a za odvahu vydat se do cizí země. Děkujeme i hotelu Glamour, jeho vedení a zaměstnancům za mentoring našich děvčat.

×