Další ročník bezplatného dárcovství krve

Zahájili jsme další ročník bezplatného dárcovství krve

I v dnešní nelehké době, poznamenané pandemií koronaviru, je důležité, aby každý pomáhal druhým v rámci svých možností. Studenti Gymnázia a Střední odborné školy v Rýmařově reagovali na celorepublikový nedostatek krve a rozhodli se rozšířit řady dobrovolných dárců krve. A tak se druhý lednový pátek vydali pod vedením Mgr. Bronislava Koňaříka, pedagoga a dárce v jedné osobě, na transfúzní stanici do Bruntálu. I když někteří tentokrát neprošli přísnými kritérii pro darování krve, je třeba ocenit jejich zájem a chuť pomoci. Současně bych rád vyzdvihl studentky maturitního oboru Masér sportovní a rekondiční – Anetu Caisbergerovou a Kateřinu Zavadilovou a studenty učebního oboru Kuchař - číšník  - Richarda Hájka a Moniku Kadlecovou, kteří úspěšně absolvovali všechna vyšetření a mohli tak usednout v odběrovém sále a darovat svoji krev. S vedením transfúzní služby jsme pak naplánovali další dárcovskou akci našich studentů na polovinu měsíce dubna.

Mgr. Bronislav Koňařík

Autor fotografií: AGEL Transfúzní služba a.s.