MATEMATICKÉ SOUSTŘEDĚNÍ třídy prima

(9. - 10. května 2022)

Třída prima a žáci z matematického kroužku odjeli v pondělí 9. května na dvoudenní matematické soustředění do hotelu Kopřivná v Malé Morávce.

Po příjezdu na nás hotel udělal pozitivní dojem. Ubytovali jsme se v pěkných moderně vybavených pokojích a hned jsme se vrhli na matematiku. Začali jsme plnit vstupní testy. Poté nás rozdělili do čtyř týmů, ve kterých jsme začali řešit úkoly z pracovních listů, u nichž bylo zapotřebí pořádně používat hlavu.  Hráli jsme mnoho her se staršími žáky, které jsme si náramně užili.

Na oběd jsme měli jasmínovou rýži s omáčkou a kostkami masa. Starší studenti si pro nás připravili hru jménem matematico, kterou jsme doposud neznali. Odměnou za náročný pracovní den nám bylo wellness, bazén, vířivka a sauna. Mile nás překvapila návštěva naši třídní učitelky Karly Havlíkové. Následovala lahodná večeře a utkání v piškvorkách proti starším studentům. Po západu slunce nás ve večerních hodinách čekalo opékání špekáčků. U ohniště jsme zpívali táborové písně. V deset hodin byla večerka.

Následující ráno nás vzbudil východ slunce. Dali jsme si výbornou snídani v podobě švédských stolů. Poslední aktivita, kterou jsme plnili, byla zaměřená na procvičování jednotek objemu a délky. Následovalo rozdávání odměn, balení a návrat do Rýmařova.

Na akci budeme ještě dlouho vzpomínat. Poděkovaní patří paní učitelce Daniele Ondrové a paní asistentce Naděždě Filipové.

Aneta Bednářová, Ema Holubová, třída  prima