Matematické soustředění 3.A a mat. kroužku

Matematické soustředění třídy 3.A a matematického kroužku

Žáci třídy tercie a matematického kroužku gymnázia Rýmařov se ve dnech 12. a 13. září 2022 zúčastnili dvoudenního matematického soustředění. Ubytování a program celé akce se konal v horském hotelu Kopřivná v Malé Morávce.

Cílem bylo se zdokonalit v různých matematických tématech, naučit se některá nová a objevit, že matematika může být mnohem zábavnější a zajímavější než si pamatujeme ze školních lavic. Denní program byl prokládán výbornou stravou, luxusním ubytováním a také časově oddělenými aktivitami, při kterých žáci nejen počítali, přemýšleli, spolupracovali navzájem, ale také strávili příjemný večer u táborového ohně. Nechyběly strategické společenské hry, piškvorky, sudoku, matematiko, abaku a také hra, při které žáci pracovali s dávno nepoužívanými jednotkami objemu a délky. Pro příjemné zakončení této akce nemohla chybět návštěva hotelového wellness a také procházka po okolí.

Za spolupráci bych chtěla poděkovat paní Naděždě Filipové a také týmu horského hotelu Kopřivná.

Daniela Ondrová